ÚVODNÍ SLOVO

PDFTiskEmail

Vážení Vietnamští krajané!

Drahé sestry, bratři a milé děti !

Během posledních desetiletí z různých historických důvodů několik miliónů nás - Vietnamců opustilo svůj domov a zabydlelo v různých zemích světa, mezi kterými je Česká Republika, kde jsme nejmladší komunitou mezi národy žijícími v této zemi.

V ČR máme mnoho výhod, ale také máme dost nevýhod. Zde žijeme v moderní společnosti, v míru se svobodou a demokracií, v rovnoprávnosti s  dobrým systémem sociálního zabezpečení vyspělého státu, ale také musíme žít daleko od svých domovů, od svých milovaných příbuzných a chybí nám vietnamská kultura. Největší nebezpečí je ztráta vietnamského jazyka a vietnamské kultury u našich dětí. Ztráta mateřštiny znamená ztrátu identity a bude velmi obtížné ji obnovovat. Jsme odpovědni před našimi předky i před našimi potomky za tuto ztrátu.

My – Vietnamci jsme chytrý a pracovitý národ. Naše země je krásný pruh souše a moře jako řetěz perel na břehu Tichého Oceánu. Naše historie je hrdinská a inspirující. Naše tradice a kultura jsou překrásné, proto není důvod, abychom je neuchovali a nerozvíjeli pro nás a pro naše potomky.

Asociace Českých občanů Vietnamského původu byla založena s cílem uchování a rozvoje vietnamského jazyka, vietnamské kultury a vietnamských tradic pro naši komunitu.

Tímto Vás – vyzývám, abyste se zúčastnili Asociace Českých občanů Vietnamského původu, abychom společně podíleli na uchování a rozvoj vietnamského jazyka, vietnamské kultury a vietnamských tradic. Ať každý z nás přispívá naší komunitě svými idejemi a skutečnými činy.

Jménem Asociace Českých občanů Vietnamského původu.

Ing. Cong Tu Pham

PředsedaNovější zprávy:
Starší novinky:

Společenství Novinky

Chủ tịch Phạm Công Tú chúc mừng Tết Canh Tý 2020

Nhân dịp Tết cổ truyền Canh Tý 2020, kính chúc cộng đồng công dân Czech gốc Việt và cộng đồng người Việt Nam tại Cộng hòa Czech an khang, thịnh vượng, hạnh phúc, bình an.   Phạm Công Tú, chủ tịch hội Công dân Czech...
Celý článek...

Chủ tịch Phạm Công Tú chúc mừng Tết Kỷ Hợi 2019

Chủ tịch Phạm Công Tú chúc mừng Tết Kỷ Hợi 2019  
Celý článek...

Zářným příkladem

Đại kiện tướng cờ vua gốc Việt

Cộng hòa Czech sẽ có Đại kiện tướng cờ vua trẻ nhất trong lịch sử. Nguyễn Thái Đại Văn ở tuổi 16 đã vượt cả đại kiện tưởng Navara Sinh nhật lần thứ 16 vào thứ ba ngày 12.12 nhưng cậu đã trở...
Bộ trưởng Ngoại giao CH Czech trao tặng Huy chương Danh dự  cho Chủ tịch Hội người Séc gốc Việt

Bộ trưởng Ngoại giao CH Czech trao tặng Huy chương Danh dự cho Chủ tịch Hội người Séc gốc Việt

Ngày 22.10. 2015, Đoàn Bộ Ngoại giao CH Czech do Bộ trưởng Lubomír Zaorálek dẫn đầu đã tới Hà Nội, chính thức bắt đầu chuyến thăm và làm việc tại Việt Nam.

Nejčtenější

Související odkazy

Dịch vụ tin học Home IT
Hội người Việt Nam tại CH Séc
Hội doanh nghiệp VN tại CH Séc
Hội Phật tử VN tại CH Séc
Hội Phật tử chùa Thiên Ân

Nhà tài trợ

Banner

Nhà tài trợ chính

Banner